Telefon: 0545 234 80 80

Adres:

NİSBETİYE MAHALLESİ AYTAR CADDESİ DAĞLI İŞ MERKEZİ NO:40 KAT:1 D1 BEŞİKTAŞ / İSTANBUL

Dr. Elif Ünlügedik Sayın

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Randevu Saatleri : 9:00 - 17:00
Randevu Al
Pazartesi - Cuma
09:00 - 17:00
Cumartesi
09:00 - 15:00
Pazar
Çalışmıyor

 

1976 yılında, Kahramanmaraş’ta doğdum. Hayatımın ilk yılları, babamın Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası yapmak için gittiği Almanya’da geçti. İlkokula Almanya’da başladım. Yaklaşık altı yıl orada yaşadıktan sonra, memleketimiz Kahramanmaraş’a döndük. Okula, Kahramanmaraş’ta devam ettim.

Liseyi K.Maraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nde bitirdim ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Üniversite yılları başlangıçta oldukça sancılı geçti, alışamadım, ne şehre, ne de okula. Fakat klinik dersler başladıktan sonra tüm şüpheler geride kaldı. En şahane senem ise aktif doktor olarak çalıştığımız son yılımızdı. ’İntern’lük denen dönemde, ağır nöbet şartlarını resmen eğlenceye çevirdik.

Tıp fakültesi diplomamı alır almaz Kanada’ya gitmek üzere başvuruda bulundum. 11 eylül olaylarından bir hafta önce de oraya ulaştım. Kanada’da işin mutfak kısmına girdim, araştırmaya yöneldim. Reprodüktif biyoloji anabaşlığı altında, erken doğuma dair çalışmalar yaptım. Bu alanda yüzlerce yayını olan Prof John Challis ile çalışma ayrıcalığına ulaştım. Master olarak başlayan projem, özellikle hocamın önerisi doğrultusunda doktora tezine çevrildi ve 2006 yılında doktoramı tamamladım. Bu süreçte, çalışmalarımı Kanada, Amerika ve İtalya’da, çeşitli uluslararası konferanslarda sözlü ve poster bildirileriyle sundum.

Doktora bittiği hafta ise Türkiye’ye döndüm. Çalışmalarıma, doktorluğa memleketimde devam etme kararı aldım. 2008 yılında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kazandım. Burada Prof Dr Ümit Özekici’nin öğrencisi oldum. İhtisasımı 2012 yılında tamamladım. Daha sonra tezimi, 2016 yılında Roma’da ISUOG kongresinde sundum.

Mecburi hizmet için tayinim Artvin-Borçka’ya çıktı. Devlet hastanesinde sadece üç doktorduk: ben, Anestezi uzmanı ve Dahiliye uzmanı arkadaşlarım. Kısıtlı imkanlara rağmen, meslekten en keyif aldığım zamanlardan biriydi. Zaman zaman, insanların tek şansı olduğunuzu bilmek oldukça ağır bir yük. Fakat biz üç doktor, oldukça iyi iş çıkardık diye düşünüyorum.

Mecburi hizmet tamamlandıktan sonra İstanbul’a, Bayındır Hastanesi’ne geldim ve üç yıl hem İçerenköy, hem de Levent’teki hastanelerde hizmet verdim. Bir yıl kadar evvel de muayenehanemi açmaya  karar verdim. Nihayet Haziran 2018 tarihinde ruhsatımı aldım. Halen Tuzla’daki muayenehanemde hizmet vermeye devam ediyorum. Ameliyat ve doğumları ise anlaşmalı olduğum özel hastanelerde gerçekleştiriyorum.

Blog

KADIN SAĞLIĞI

KADIN SAĞLIĞI

KADIN SAĞLIĞI Kadın hastalıkları ve doğum, bir kadınla erken yaşından başlayarak, tüm hayatı boyunca etkileşimde olan belki de tek branştır.…

HPV ENFEKSİYONU VE SERVİKAL KANSER

HPV ENFEKSİYONU VE SERVİKAL KANSER

HPV ENFEKSİYONU VE SERVİKAL KANSER Özellikle, Sağlık Bakanlığı bakılmasını rutin hale getirdikten sonra HPV kelimesi hayatımıza girdi. Nedir  HPV? Rahim…